IŞILDAR TGB ELEGANCE 50 CC

IŞILDAR TGB ELEGANCE 50 CC

18/01/2019 / 7904 / Duyuru ve Haberler
Facebook It
Tweet It
Pinterest It
Google Plus It

IŞILDAR TGB ELEGANCE 50 cc

IŞILDAR TGB ELEGANCE 50 cc;  4 Zamanlı, Tek Silindir, hava soğutmalı bir motora sahip olmak ile birlikte 5,5 LT yakıt deposu, ön disk freni, arka kampana fren sistemi, CVT otomatik şanzuman sistemi, katalitik konvertör egzost  ve beyaz yanaklı 3.50-10 ebatlarında ön ve arka lastikler ile konforun ve şıklığın yarıştığı beyaz, turuncu ve kırmızı renk seçeneklerinin sunulduğunu karizmatik tasarım …

Işıldar TGB kalitesi, dayanıklılığı ve uzun şehir içi kullanımları  düşünülerek tasarlanan yeni ELEGANCE , ekonomik ve kolay kullanımının yanı sıra konforuyla sizi çok iyi anlıyor. Şehir içi ulaşımda bir scooterda ihtiyaç duyduğunuz yakıt tasarrufu, 1730mm*660mm*1040mm boyutları ve 75 kg’lık ağırlığının vermiş olduğu rahatlık ihtiyacınız olan tüm özellikleri bir arada sunuyor.

IŞILDAR TGB ELEGANCE 50 cc  Euro 4 standartlarına göre üretilmiş bir araç olarak çevre dostu bir modern tasarım. Euro 4: Avrupa’da uygulanan en son standart olarak tanımlanmaktadır. Egzozdan çıkan gazların doğayı daha az  kirleteceğine dair getirilmiş belirli standartlar bütünü olarak da adlandırılan EURO 4 motorlar, daha az egzoz emisyonu salgılayarak doğaya daha az zarar vermemizi sağlamaktadır. Arıza tespiti sağlayan OBD beyin bağlantısı sayesinde benzin buharında egzozdan çıkan gazlardan daha fazla yanmamış hidrokarbonlar bulunmaktadır  ve yakıt deponuzu doldurduğunuz zaman bu yakıt bir hava alma borusu üzerinden havaya doğru buharlaşmaya başlamaktadır. Euro 4 bu gazların nasıl dışarı çıkacağını da sınırlandırmaktadır. Egzozdan çıkan buharlara standart çözüm yakıt buharının tekrardan sıvıya dönüştürüldüğü bir bölmeye doğru havalandırılması sağlanmaktadır.  Burada bulunan karbon malzeme (genellikle kömür ) bir filtre görevi görerek sünger gibi buharı emmektedir. Motorun çalıştığı esnada emilen buhar sıvıya dönüştürülerek yakıt sistemine geri kazanılarak çevre dostu ekonomik bir aracın bizler ile buluşmasına katkı sağlamıştır .

Günlük ulaşımınızda dayanıklılığı ve düşük yakıt tüketimi ile size bir yol arkadaşı olan IŞILDAR TGB ELEGANCE,  istediğiniz her yolda sizlere eşlik ederken çok keyif alacaksınız.

Elektronik karbüratör sistemi sayesinde motorunuza yakıt tasarrufu sağlayan IŞILDAR TGB ELEGANCE özellikle paket servis ve kurye hizmeti veren firmaların vazgeçilmez dostu olarak artık yollarda sizin ile…

Elektronik karbüratör sisteminde; motor dönüş hızı değerini gösteren sinyal, silindir üst kafa sıcaklığını gösteren sinyal, akü voltaj değeri sinyali ve bütün bu işlemler sonucunda oluşan hava yakıt karışımı değerlendiren oksijen sensörünün  geri besleme sinyali elektronik kontrol ünitesinde kontrol edilerek, PWM (Sinyal Genişlik Modülasyonu) kontrol sinyali çıktısına dönüştürülmektedir. PWM sistemi; ateşleme zamanlaması sinyali, karbüratör üzerinde yer alan sensör ile selenoid valf  açılarak gerekli hava akışını sağlanır, karbüratöre gelecek olan yakıt miktarı belirlenerek,  hava yakıt karışımı dijital bir sinyalizasyon sistemi sayesinde kontrol edilmekte ve tasarruflu bir yakıt sarfiyatı  sağlanmaktadır.

 Oksijen sensörünün, motor elektronik kontrol ünitesine gönderdiği sinyal değerlendirilerek motora alınan hava-yakıt karışımı oranının, zengin karışım mı fakir karışım mı olduğu belirlenmektedir.Elektronik kontrol ünitesi(beyin) her daim en ideal hava-yakıt karışım oranını tutturmaya çalışan bir sürücü devredir. Oksijen sensöründe oluşturulan sinyal elektronik kontrol ünitesinde değerlendirilerek diğer motor sensörlerine komutlar verilmektedir. Elektronik karbüratör sistemi sayesinde eşsiz bir yakıt tasarrufu IŞILDAR TGB ELEGANCE’dan ayrılamayacağınız, bitirmek istemeyeceğiniz bir gezi keyfi sizler artık yollarda.

Ergonomik görüş açısı sağlayan far konumu ,gidon üstü sinyal ve göz kamaştıran stop lambası, basit fonksiyonel gösterge paneli, arka tutamaklar ve çanta taşıma alanı tasarımı, IŞILDAR TGB ELEGANCE  sunduğu yeniliklerden sadece birkaçı.

IŞILDAR TGB ELEGANCE  uzun süreli, gün boyu kullanımlarınız için arka fren sistemi kampana olarak tasarlanarak,frenleriniz ısındığında frenleme gücünü fazla kaybetmeyecek, kampana fren kolay kolay  ısınmayacak ve  size güvenli bir duruş mesafesi sağlayacaktır.

Günlük şehir içi ulaşımdan, eğlence dolu ve macera dolu  yolculuklarınızda  ya da trafikle cebelleşmeden,  sadece rüzgarı arkanıza almak istediğinizde IŞILDAR TGB ELEGANCE, karizmatik tarz sahibi tasarım çizgileri  ve konforlu selesi ile sizlere istediğiniz her gezinizde eşlik edebilecek eğlenceli, cep yakmayan yol arkadaşınız.

BEĞENDİĞİNİZ MODELİ SATIN ALIN

İLETİŞİM
Karşılaştırma Listesi